exoticka-dovolena
 
 

Maledivy - Plán plavby - Katamarán Nautitech 82, Lagoon 570

exoticka-dovolena-cara
 

Vybrali jsme pro Vás několik tras, které jsou naplánovany tak, abyste viděli ta nejkrásnější a nejzajímavější místa souostroví Malediv a to jak na souši, tak i pod vodou. Na palubě budete mít svoji vlastí dvoulůžkovou kajutu s koupelnou. Posádka katamaránu Vám bude plně k dispozici. Kuchař pro Vás bude připravovat pokrmy z čerstvého ovoce, zeleniny a ryb. Mapa dané oblasti ZDE .

  • Plavba 8 dní / 7 nocí
  • Plavba 11 dní / 10 nocí


Maledivy - 8 dní / 7 nocí

Katamarán Nautitech 82 (STANDARD) nebo Marquises 56 (DELUXE)    Ceník

1. den: Hulhumale Lagoon – Banana Reef – Gulhi Island

Ve 14:00 nalodění v laguně Hulhumale, která je vzdálená 20 min. jízdy člunem od letiště v Male. Budeme začínat dvacetiminutovou plavbou k Banana Reef (sever atolu Male). Je to úžasné místo, kde můžete při šnorchlování pozorovat rejnoky. Následuje plavba k jižní části atolu Male a kotvení u ostrova Gulhi (1,5 hod.). Večeřě a noc na palubě katamaránu.

2. den: Gulhi Island – Sand Bar – Bodu Kaashi Huraa - Omadhoo Island (4,5hod.)

Návštěva ostrova a poklidné rybářské vesničky, kde můžete navštívit i malo loděnici vyrábějící tradiční místní lodě. Po 1,5 hodinové plavbě se ocitneme v ráji na zemi... Sand Bar, okouzlující písčina s bílým jemným pískem. po obědě můžete šnorchlovat, plavat, jezdit na kajaku, nebo jen tak odpočívat. Odpoledne nás pak čeká 3 hodinová plavba k Ari Atoll a kotvení u Bodu Kaashi Huraa. Je to neobydlený ostrov obklopený útesy s bohatým podmořským životem. Zde budeme kotvit přes noc.

3. den: Omadhoo Island – Meerufenfushi – (jižní Ari Atoll, 2hod.)

Po snídani návštěva ostrova a rybářské vesnice s krásnýmí bílozelenými domy, které jsou obklopeny udržovanými zahradami s keři chlebovníku a mangovníku. Po asi 10 minutové chůzi vesnicí a stromovým hájem můžete dojít na kouzelnou pláž s bílým pískem a množstvím lastur. Jakmile si této pláže dosyta užijete můžete se na zpáteční cestě zastavit v coffee shopu naproti přístaviště a dát si kávu, čaj nebo drink, popřípadě ochutnat samossas (místní šáteček s náplní). Po obědě poplujeme asi 1,5 hodiny ke šperku Malediv zvaném Meerufenfushi. Je to jeden z nejpěknějších místních ostrovů. Přírodní laguna je lemována nádhernou pláží. Pravděpodobně oceníte i stín vzrostlých palem. Večer na Vás, na tomto opuštěném ostrově, čeká grilování na pláži...

4. den: Meerufenfushi - Raiy Dhiggaa or Dhiggiri (1hod.)

Vodní aktivity, relax. Po snídani poplujeme k ostrůvkům Raiy Dhiggaa a Dhigghiri. Jsou to soukromé ostrovy, obydlené prakticky jen dvěma strážnými. Jeden z ostrovů navštívíme. Výběr bude záležet na počasí a obsazenosti kotviště. Zbytek dne a noc již strávíme zde. Můžete se koupat, nebo procházet po ostrově a obdivovat elegantní mořské ptáky.

5. den: Raiga Dhigghiri – Ranveli Resort - Daghetti (jižní Ari Atoll, 2,5hod.)

Po koupání a snídani vyrazíme k resortu Ranvaeli Beach. Vyznavači potápění mohou prostřednictvím místní potápěčské základny absolvovat ponor. Ostatní mohou odpočívat na pláži, šnorchlovat nebo využít vybavenosti resortu s restauracemi a bary. Později odpoledne nás čeká 30-ti minutová plavba k ostrovu Daghetti, na kterém leží vesnice připomínající doby dávno minulé...

6. den: Daghetti – Sand Bank (jižní atol Male) - Guraidhoo (severní atol Male, 3,5hod.)

Po snídani Vás čeká návštěva vesnice a muzea, jenž připomíná způsob místího života na začátku minulého století. Budete mít také možnost nakoupit v některém z místních obchůdků. Nesmíte vynechat chloubu místních obyvatel. Je to několik století stará banánová palma impozantních rozměrů. Po obědě budeme asi 3 hodiny plachtit k jižnímu atolu Male. Zde na chvíli zakotvíme na koupání a šnorchlování na písečné mělčině a po dalších 30-ti minutách plavby budeme u ostrova Guraidhoo, kde byste rozhodně neměli vynechat návštěvu místní vesnice.

7. den: Guraidhoo – Maadhoo Finolhu or Kuda bandos - Male' – Hulhumale’ Lagoon (3hod.)

Snídaně, koupání a možnost opětovné návštěvy vesnice. Poté Vás katamarán zaveze k ostrovu Maadhoo Finolhu (South Male’ Atoll) nebo Kud Bandos (Noth Male’ Atoll). Volba ostrova bude záležet na počasí a jeho dosažitelnosti v danou chvíli. Na Kuda Bandos bychom měli být v 16:30 a na Maadhoo Finolhu v 14:00, tak abychom následně dopluli do domovské Hulhumale před západem slunce.

8. den:Hulhumale

Ráno mezi 6. a 8. hodinou vylodění.


Maledivy - 11 dní / 10 nocí

Katamarán Lagoon 570    Ceník

1. den: Hulhumale Lagoon – Rasfari Finolhu - (1,5hod.)

Ve 14:00 nalodění v laguně Hulhumale, která je vzdálená 20 min. jízdy člunem od letiště v Male. Budeme začínat 1,5 hodiny dlouhou plavbou k Rasfari Sand Bar (North Male’ Atoll). Tato písečná výspa se nachází na západní straně nádherné laguny s bohatým mořským životem. V laguně strávíme i část noci. Kromě plavání a šnorchlování si můžete vyzkoušet noční lov ryb. Je to zážitek, o který byste rozhodně neměli přijít.

2. den: Rasfari Sand Bank – Goidhoo Atoll (součást Baa Atoll) - (7hod., noční plavba)

Po zbytek noci poplachtíme k Goidhoo Atoll, kde bychom měli dorazit o půl sedmé ráno. O tomto místě se hovoří jako o ráji na zemi... Sand Bars je okouzlující písčina s bílým jemným pískem a ostrůvky Goidhoo, Fehendho a Fulhadhoo. Všechny jsou součástí jedné laguny. Místní populaci tvoří jen několik stovek lidí. Navštívíte místní vesnici s krásnýmí bílozelenými domy, které jsou obklopeny udržovanými zahradami s tropickými ovocnými keři. Po zbytek dne se můžete v této rozlehlé laguně koupat, šnorchlovat, jezdit na kajaku nebo odpočívat na písečných výspách a plážích ostrova. Budeme zde kotvit i přes noc.

3. den: Kanifushi Island & Sand banks - (4hod.)

Po snídani asi v 8:30 vyrazíme na 4 hodinovou plavbu ke Kanifushi. Kanifushi je jedinečný neobydlený ostrov hustě porostlý kokosovými palmami a tropickými keři. Ostrov je obklopen mnoha písčinami různých velikostí a tvrarů. Je to úžasná přírodní podívaná, kterou turisté v klasických resortech nemají šanci spatřit. O prohlídku tohoto místa byste rozhodně neměli přijít... Budete mít dostatek času na relax, vodní aktivity nebo třeba sběr velkých lastur. Večeře bude formou grilování ve stínu palem. Noc strávíme na kotvišti u tohoto poklidného ostrova.

4. den: Kashidhoo Giri (Baa Atoll) - Dhigali Island (Raa Atoll)

Ráno po osmé hodině poplachtíme asi 3 hodiny k ostrovu Kashidhoo Giri. Je to jeden z dalších úchvatných neobydlených ostrovů, obklopený bílými plážemi. Ostrov je porostlý bujnou vegetací a laguna kolem něj je rájem pro podmořský život. Po obědě poplujeme asi hodinku k ostrovu Dhigali. Můžete se pak sami rozhodnout, který s těchto dvou kouzelných ostrovů Vás zaujal více... Po 17. hodině absolvujeme krátkou asi 30-ti minutovou přeplavbu k Meedhoo. Je to zajímavá a poměrně moderní vesnice. Můžete tak srovnat život zde, oproti tradiční atmosféře v dříve navštívených vesnicích Goidhoo a Fehendho. Večer se můžete procházet po místních rušných ulicích.

5. den: Rasmaadhoo a neobydlené okolní ostrovy (2hod.)

Po snídani poplujeme asi 2 hodiny k ostrovu Neyo. Po obědě na pláži budeme pokračovat k blízkému ostrovu Vandhoo. Odpoledne můžete strávit odpočinkem, koupáním a dalšími vodními aktivitami. Později odpoledne se přesuneme ke 30 minut vzdálenému ostrovu Rasmaadhoo. Zakotvíme u místní tradiční vesičky.

6. den: Vaadhoo Island (Raa Atoll) (2hod.)

Ráno po snídani se katamarán vydá na 2 hodinovou plavbu k ostrovu Vaadhoo. Laguna ostrova je blízko známé potápěčské lokality s množstvím rejnoků, žraloků a velkých ryb giant grouper. Oběd bude podáván na pláži. Náruživí příznivci rybaření se mohou vydat po západu slunce na noční lov. Večeřě a noc na palubě.

7. den: Funadhoo, Unoodhoo, Vandhoo, Kendhoo (2,5hod.)

Ráno vyplujeme z Vaadhoo v 9:00. Ke kouzelnému ostrůvku Funadhoo dorazíme v 11:30. Návštěva ostrova a odpočinek. Po obědě se přesuneme k 30 minut vzdálenému ostrůvku Unoodhoo, kde můžete obdivovat krásu zdejší přírody a to jak pod hladinou, tak i na ostrově samotném. V noci bude katamarán kotvit naproti poklidné vesničky.

8. den: Royal Island Tourist Resort (1,5hod.)

Ráno se vydáme směrem k turistickému resortu Royal Island. Vyznavači potápění mohou prostřednictvím místní potápěčské základny absolvovat ponor. Ostatní si mohou užívat šnorchlování na útesu nebo navštívit ostrov. Odpoledne se přesuneme na nedalekou písčinu, která je obklopená útesy. Je to proto skvělé místo ke šnorchlování.

9. den: Hulhudhoo (Baa Atoll) and Eydhafushi (Baa Atoll) (8hod. - noční plavba)

Po snídani budeme asi hodinu plachtit k malému jedinečnému ostrůvku Hulhudhoo (Baa Atoll). Ostrůvek je porostlý bujnou vegetací a je obklopen nádhernými plážemi, které přecházejí v lagunu plnou korálů. Oběd bude podáván na pláži. Odpoledne se přesuneme k malému poměrně modernímu městečku Eydhafushi. Je zde množství obchůdků, takže vyznavači nákupů si dozajista přijdou na své :-). Můžete zde strávit celý večer. Po půlnoci však již katamarán vyplouvá na noční plavbu přes kanál k Eriyadhoo (North Male‘ Atoll).

10. den: Eriyadhoo

Do krásného turistického resortu Eriyadhoo připlujeme asi v 7:30 ráno. Potápěči mohou opět využít služeb místní základny. Ostatní mohou relaxovat na pláži nebo jinak využít toto dobře vybavené středisko. Ve 13:00 již náš katamarán vyrazí zpět k domovské základně Hulhumale. Příjezd je plánován na 18:00.

11. den: Hulhumale

Ráno mezi 6. a 8. hodinou vylodění.
 
     
  exoticka-dovolena-info  
  exoticka-dovolena-info  
  exoticka-dovolena-lod  
  exoticka-dovolena-fotky  
  exoticka-dovolena-cenik  
  exoticka-dovolena-rezervace  
  exitická-dovolená-destinace  
     
     
Euromarina l LED žárovky l MůjAndílek l Jogger l JoggerSK l Výběr lokality