exoticka-dovolena
 
 

Mauritius / Mauricius - Plán plavby - Katamarán Marquises 56’

exoticka-dovolena-cara
  Trasa plavby katamaránu je naplánovana tak, abyste viděli ta nejkrásnější a nejzajímavější místa ostrova Mauritius. Na palubě budete mít svoji vlastí dvoulůžkovou kajutu s koupelnou. Dvojčlenná posádka katamaránu Vám bude plně k dispozici. Mapa dané oblasti ZDE.


1. den - sobota: PORT LOUIS - MON CHOISY (2hod./ 10 nm)

Uvítání na palubě katamaránu v přístavu Caudan Waterfront v hlavním městě Port Luis na západě ostrova. Nalodění ve 13:00. Brífing týkající se plánu plavby. Následuje přibližně 2 hodinová plavba k laguně Mon Choisy. Uvítá Vás nádherná písečná pláž, jako stvořená pro idilický odpočinek a koupání. K večeru můžete obdivovat kouzelný západ slunce za pohořím Moka, táhnoucím se na horizontu. Večeře na palubě a kotvení přes noc.

2. den - neděle: MON CHOISY – CAP MALHEUREUX (1,5hod./ 7 nm)

Po snídani můžete obdivovat úchvatnou lagunu Mon Choisy. Koupání, šnorchlování nebo jízda na kajaku. Později odpoledne se vydáme na 1,5 hodiny trvající plavbu na Ile Plate. Během dne se můžete alternativně zúčastnit výletu do Pamplemousses Garden (tento výlet je placen zvlášť). Poznáte život na cukrovarné farmě. Jsou zde staré domy z koloniálních časů, úchvatné zahrady, sady a také továrna na rum. Z výletu se vrátíte na Ile Plate, kde mezitím katamarán dopluje. Po obědě na palubě se můžete věnovat až do večeře odpočinku nebo koupání...

3. den - pondělí: CAP MALHEUREUX – ISLANDS OF THE NORTH - GRAND BAY (2hod./ 12 nm)

Po snídani vyrazíme na plavbu kolem ostrovů na severu. První zastávka na koupání a šnorchlování bude na úpatí útesů ostrova Coin de Mire. Další a zároveň poslední kotvení tohoto dne, bude asi po hodinové plavbě u Grand Bay. Je to místo známé především díky bujarému nočnímu životu. Večeře a noc na palubě.

4. den - úterý: GRAND BAY – TURTLE BAY (1,5hod./ 9 nm)

Během dopoledne, kdy se vymění část pasažérů, si budete moci udělat výlet po Grand Bay, popřípadě jej spojit i s nákupy. Po obědě se katamarán vydá směrem k Turtle Bay (Želví zátoka). Zde můžete strávit zbytek odpoledne odpočinkem, koupáním a dalšími vodními aktivitami.

5. den - středa: TURTLE BAY – LAGOON OF LE MORNE (4hod./ 21 nm)

Po přibližně 4 hodinové plavbě zakotvíme v laguně Le Morne. Je to jedno z nejkrásnějších míst ostrova. Během odpoledne můžete na gumovém člunu navšívit ostrůvek Benitier. Za dobrých klimatických podmínek je možné na horizontu vidět vrcholky odstrova Reunion Island.

6. den - čtvrtek: LAGOON OF LE MORNE – GRANDE RIVIERE NOIRE (45min./ 3 nm)

Po snídani, Vás naše posádka zaveze na místo, kde je možné pozorovat množství delfínů a dokonce si s nimi v moři i zaplavat. Po obědě bude následovat krátká plavba do zátoky Grande Rivière Noire. Pro zájemce bude připravena návštěva pralesa Yemen se safari, ve kterém se volně procházeji lvi. Večeře a noc na palubě.

7. den - pátek: GRANDE RIVIERE NOIRE – PORT LOUIS (4,5hod./ 20 nm)

Dopoledne se můžete vydat na Chamarel. Je to místo, kde příroda vykouzlila jedny z nejhezčích útvarů z celého Mauricia. Říčka St Denis padá ze skalního převisu do nitra kráteru a vytváří tak sto metrový vodopád Chamarel. Je to místo, ze kterého je fantastický výhled na celou nádherně probarvenou lagunu. Ti z vás, kteří se rozhodnou zůstat na palubě, mohou jít na neméně úchvatnou pláž Tamarin nebo kajakem prozkoumat ústí řeky Rampart River. Po obědě už pak vyplujeme zpět k hlavnímu městu Port Louis. Večer a noc strávíme v maríně Caudan, kde si můžete naplno užít nákupů.

8. den - sobota: PORT LOUIS

V 8:00 ráno snídaně a vylodění.
Volitelně balíček doplňkových výletů a služeb.
Cena 185 EUR na osobu.


Cena zahrnuje i dopravu z katamaránu na místo prohlídky a zpět.
Cena je platná za podmínky minimální účasti 4 osob.
- 2. den: návštěva Pamplemousses Garden + cukrovarná farma
- 6. den: pozorování delfínů
- 6. den: safari, pozorování lvů
- 7. den: výlet na Chamarel (návštěva palírny rumu a oběd)

 
     
  exoticka-dovolena-info  
  exoticka-dovolena-info  
  exoticka-dovolena-lod  
  exoticka-dovolena-fotky  
  exoticka-dovolena-cenik  
  exoticka-dovolena-rezervace  
  exitická-dovolená-destinace  
     
     
Euromarina l LED žárovky l MůjAndílek l Jogger l JoggerSK l Výběr lokality