exoticka-dovolena
 
 

Seychely - Exotická dovolená na katamaránu.

exoticka-dovolena-cara
    Slovo Seychely je synonynem tropického ráje. I ta nejživější představa se jen stěží vyrovná skutečné kráse. Seychelské ostrovy nabízí flóru a faunu, kterou nemůžete najít nikde jinde na zemi, pohádkové pláže s bílým pískem i průzračnou vodu Indického oceánu. Největším zázrakem je však klid a panenská příroda, pro jejíž zachování omezila seychelská vláda počet lůžek pro turisty a vydala nařízení, že žádná stavba nesmí být vyšší než palma. V křišťálové vodě Indického oceánu jsou stovky různých druhů korálů, mušlí a pestře zbarvených ryb. Tento magický mořský svět můžete sami obdivovat při šnorchlování nebo potápění.

  Seychelské ostrovy jsou tvořeny 41 vnitřními ostrovy, z nichž hlavní je Mahé. Další obydlené jsou Praslin, La Digue, Fregate, Silhouette, North, St. Anne a Cousine. Vnější korálovou skupinu tvoří ostrovy a ostrůvky, které jsou jen několik metrů nad hladinou moře jako Desroches, Alphonse, Bird, Denis a Aldabra. Obydleno je 33 ostrovů, přičemž 4/5 obyvatelstva se soustřeďují na největším ostrově Mahé, kde leží i hlavní město Victoria. Na Vnějších ostrovech, které představují téměř polovinu plochy země, ale postrádají zdroje pitné vody, žijí pouze 2 % seychelského obyvatelstva. Hlavní město Victoria budete mít možnost navštívit poslední večer, kdy se již nocuje na katamaránu v domovské maríně.

  Ostrovy (zvláště Vnitřní) jsou dosud z části pokryty hustým tropickým lesem a pro svou odlehlost od pevniny jsou domovem mnoha endemických živočichů a rostlin. V tomto směru vyniká zejména atol Aldabra, na němž žije největší světová populace obřích želv (150 až 180 tisíc jedinců), a který byl roku 1982 prohlášen za světové přírodní dědictví UNESCO. Dalším unikátním symbolem země je palma seychelská (Lodoicea maldivica) s obřími plody, vážícími kolem 20 kg. Také háj 4 000 těchto stromů ve Vallée de Mai na ostrově Praslin je od roku 1983 zapsán na seznam světového dědictví. Seychelská vláda vynakládá velké úsilí na uchování místní přírody; 42 % rozlohy země pokrývají národní parky a přírodní rezervace.

  Seychely byly od poloviny 18. století francouzkou kolonií. V roce 1814 přešly pod britský koloniální vliv. Od roku 1976 jsou Seychely nezávislou republikou v rámci Britského společenství národů. Velkou většinu obyvatelstva, kolem 90 %, představují míšenci, potomci francouzských kolonistů a afrických otroků, hovořící seychelskou kreolštinou (Seselwa), odvozenou z francouzštiny. Zbytek tvoří především menšiny Indů, Malgašů a Číňanů.

  Seychely se těší poměrně stálému tropickému podnebí s průměrnými denními teplotami mezi 24 a 30 °C a hojnému množství srážek (průměrné roční úhrny činí kolem 3 000 mm). Nejtepleji bývá v březnu až dubnu, relativně nejchladnějším obdobím roku pak léto od července do srpna. Vzhledem k blízkosti rovníku Seychely leží mimo oblast obvyklého výskytu tropických bouří. Aktuální počasí ZDE.

  Pro cestu na Seychelské ostrovy nepotřebujete vstupní víza ani očkování.

  Katamarán vyplouvá z ostrova Mahé. Přístav se nachází na východní straně ostrova. Z letiště je to přibližně 15 minut jízdy.
 

Seychely - průměrné roční hodnoty:

 Měsíc I. II. III. IV. V. VI. VII. VIII. IX. X. XI. XII.
 Průměrná teplota vzduchu (°C)
28
28
27
26
25
24
24
24
24
25
28
27
 Průměrná teplota vody (°C)
27
27
27
27
25
24
23
22
23
23
27
25
 Průměrné měsíční srážky (mm)
55
37
59
72
24
15
30
27
17
165
55
71


                             
Mapa Seychely
     
  exoticka-dovolena-info  
  exoticka-dovolena-info  
  exoticka-dovolena-lod  
  exoticka-dovolena-fotky  
  exoticka-dovolena-cenik  
  exoticka-dovolena-rezervace  
  exitická-dovolená-destinace  
     
     
Euromarina l LED žárovky l MůjAndílek l Jogger l JoggerSK l Výběr lokality l Kapitánské Zkousky