exoticka-dovolena
 
 

Seychely - Plán plavby - Katamarán Nautitech 82

exoticka-dovolena-cara
 

Objevte jediněčné Seychely na palubě největšího a nejkomfortnějšího katamaránu v Indickém oceánu. Vybrali jsme pro Vás několik tras, které jsou naplánovany tak, abyste viděli ta nejkrásnější a nejzajímavější místa tohoto skrytého ráje. Budete mít svoji vlastí dvojlůžkovou kajutu s koupelnou. Posádka katamaránu Vám bude plně k dispozici. Kuchař pro Vás bude připravovat pokrmy z čerstvého ovoce, zeleniny a ryb. Mapa dané oblasti ZDE.

  • Plavba 8 dní / 7 nocí
  • Plavba 11 dní / 10 nocí
  • Plavba 4 dny / 3 noci


Seychely "PRASLIN DREAM" - 8 dní / 7 nocí

Katamarán Nautitech 82 (STANDARD) nebo Marquises 56 (DELUXE)

1. den: Mahé – St. Anne Marine Park

Ráno nalodění v Mahé. Přístav se nachází na východní straně ostrova. Z letiště je to přibližně 15 minut jízdy. Plavba k Saint Anne Marine Park. Je to nádherné místo s bohatým podmořským životem, ideální pro šnorchlování. Zde budeme kotvit přes noc.

2. den: St. Anne Marine Park – Cocos Island - La Digue

Po snídani prohlídka národního parku St. Anne. Koupání, šnorchlování, odpočinek. Po obědě plachtění k ostrovu Cocos Island. Ostrov je tvořen mohutnými skalami se zvláštními, mořem vytvořenými, úžlabinami. Cocos Island je místo s kouzelnou harmonií tvarů a barev a to stejné lze říct i o moři, které jej obklopuje. Budete mít dostatek času si vše náležitě užít. Odpoledne se přesuneme k ostrovu La Digue, kde strávíme v místním malebném přístavu noc.

3. den: La Digue

Pro prohlídku tohoto krásného ostrova je ideální si zapůjčit přímo na místě kolo. Vysoké koruny palem, domy se střechami s palmového listí, malé kokosové farmy, úžasné pláže s bílým pískem a velké skály jedinečných tvarů, to vše předurčuje La Digue k tomu, aby byl nejkrásnějším ostrovem celých Seychel... Na ostorvě nejsou žádná auta, jen kola nebo povozy tažené dobytkem. Můžete si vyzkoušet i jízdu na koni. V místním přístavu strávíme noc.

4. den: La Digue – Cousin – Baie St. Anne (Praslin)

Návštěva ostrova Cousin Island. Ostrov je od roku 1968 přírodní rezervací se vzácnými druhů ptáků a obrovskými želvami. Oběd na palubě a přesun k ostrovu Praslin, kde navštívíme Vallée de Mai. Toto údolí je zapsáno na seznamu UNESCO. Procházka údolím je skutečně okouzlující. Až 40m vysoké kmeny palem ořechů "coco de mer" se nad Vámi kymácejí v bríze vanoucí od moře a při tom, jak se otírají jedna o druhou, vytvářejí zvláštní šelest. Legendární kokosový ořech Coco de Mer je největším semenem v království rostlin. Tento zvláštní dvojitý ořech byl vzhledem ke své neuvěřitelné podobnosti ženské pánvi obklopen mýty po celé generace a roste pouze v údolí Vallee de Mai na ostrově Praslin. Na noc zakotvíme v zátoce Baie St. Anne

5. den: Baie St. Anne – Grande Soeur – Curieuse or Anse Petite Cour (Praslin)

Ráno vyrazíme k ostrovu Grande Soeur. Grande Soeur je tvořen dvěmi příkrými pahorky, které vzájemně propojuje malá kokosová plantáž. Oběd bude formou grilování na místní pláži, jedné z nekrásnějších na Seychelách. Následuje, prohlídka ostrova, odpočinek a vodní aktivity. Večer zakotvíme v Curieuse nebo Anse Petite Cour.

6. den: Curieuse – Saint Pierre – Anse Volbert or Anse Lazio (Praslin)

Ostrov Curieuse je částí národního parku Marine. Žije zde více jak stovka velkých mořských želv. Po obědě na nás čeká ostrůvek Saint Pierre, masa zaoblených skal, jejichž vrchlolky jsou porostlé shluky palem kymácejících se ve větru. Je to typická skvostná scenérie Seychel, vyobrazovaná na mnoha plakátech, či fotografiích v turistických průvodcích. Excelentí místo pro šnorchlování a pozorování úchvatného života pod hladinou. Na noc zakotvíme v zátoce Anse Volbert nebo Anse Lazio na ostrově Praslin.

7. den: Anse Volbert or Anse Lazio (Praslin) - Mahé

Odpočinek, šnorchlování, plavání a další vodní aktivity na překlrásných plážích ostrova Praslin. Odpoledne návrat na ostrov Mahé.

8. den:Hulhumale

Ráno na ostrově Mahé vylodění.


Ceník na měsíce prosinec - květen
Ceník na měsíce červen - říjen


Seychely "BIRD DREAM" - 11 dní / 10 nocí

Katamarán Nautitech 82

1. den: Mahé – St. Anne Marine Park

Ráno nalodění v Mahé. Přístav se nachází na východní straně ostrova. Z letiště je to přibližně 15 minut jízdy.Plavba k Saint Anne Marine Park. Je to nádherné místo s bohatým podmořským životem, ideální pro šnorchlování. Zde budeme kotvit přes noc.

2. den: St. Anne Marine Park – Beauvallon Beach – Anse Major – Port Launay

Plachtění podél severního pobřeží k Beauvallon bay a Anse Major. Toto místo je srdcem národního parku Morne. Park je obklopen kopci a je nepřístupný autem. Jeho pobřeží je civilizací prakticky nedotčeno. Po koupání a šnorchlování se na noc přesuneme ke kotvišti Port Launay nebo Anse Du Riz.

3. den: Port Launay – Silhouette – Bird Island

Ráno po snídani vyrazíme směr ostrov Silhouette Island. Tady budete mít možnost podniknout výlet po stezce vedoucí hustou vegetací tropického pralesa. Večer se vydáme na noční plavbu k severně položenému ostrůvku Bird Island.

4. den: Bird Island - Curieuse

Bird Island je korálový ostrov vyčnívající jen kousek nad hladinu moře. Ostrov je domovem Esmeraldy, nejstarší mořské želvy. Jak už z název ostrova napovídá jsou zde i velké kolonie ptáků. Po celodenní odpočinku, koupání a šnorchlování náš čeká další plavba, tentokrát k ostrovu Curieuse.

5. den: Curieuse – Baie St. Anne (Praslin)

Ostrov Curieuse je částí národního parku Marine. Žije zde více jak stovka velkých mořských želv. Po obědě na nás čeká ostrůvek Saint Pierre, masa zaoblených skal, jejichž vrchlolky jsou porostlé shluky palem kymácejících se ve větru. Je to typická skvostná scenérie Seychel, vyobrazovaná na mnoha plakátech, či fotografiích v turistických průvodcích. Excelentí místo pro šnorchlování a pozorování úchvatného života pod hladinou. Na noc zakotvíme v zátoce Baie St. Anne na ostrově Praslin.

6. den: Baie St. Anne – Anse Vobert (Praslin)

Po snídani navštívíme Vallée de Mai. Toto údolí je zapsáno na seznamu UNESCO. Procházka údolím je skutečně okouzlující. Až 40m vysoké kmeny palem ořechů "coco de mer" se nad Vámi kymácejí v bríze vanoucí od moře a při tom, jak se otírají jedna o druhou, vytvářejí zvláštní šelest. Legendární kokosový ořech Coco de Mer je největším semenem v království rostlin. Tento zvláštní dvojitý ořech byl vzhledem ke své neuvěřitelné podobnosti ženské pánvi obklopen mýty po celé generace a roste pouze v údolí Vallee de Mai na ostrově Praslin. Další noc strávíme ještě na Praslinu, na kotvišti Cote d’Or.

7. den: Anse Volbert (Praslin) – Cocos Island - Felicité

Katamarán popluje kolem ostrovů Marianne, Félicité a Cocos. Ostrov Cocos je tvořen mohutnými skalami se zvláštními, mořem vytvořenými, úžlabinami. Cocos Island je místo s kouzelnou harmonií tvarů a barev a to stejné lze říct i o moři, které jej obklopuje. Budete mít dostatek času si vše náležitě užít. Odpoledne se přesuneme k ostrovu La Digue.

8. den: La Digue

Pro prohlídku tohoto krásného ostrova je ideální si zapůjčit přímo na místě kolo. Vysoké koruny palem, domy se střechami s palmového listí, malé kokosové farmy, úžasné pláže s bílým pískem a velké skály jedinečných tvarů, to vše předurčuje La Digue k tomu, aby byl nejkrásnějším ostrovem celých Seychel... Na ostorvě nejsou žádná auta, jen kola nebo povozy tažené dobytkem. Můžete si vyzkoušet i jízdu na koni. V místním přístavu strávíme noc.

9. den: La Digue – Grande soeur - Anse Lazio (Praslin)

Dopoledne poplujeme k ostrovu Grande Soeur. Grande Soeur je tvořen dvěmi příkrými pahorky, které vzájemně propojuje malá kokosová plantáž. Oběd bude formou grilování na místní pláži. Následuje odpočinek a vodní aktivity. Večer zakotvíme na Anse (Praslin).

10. den: Anse Lazio – Cousin Island – Mahé

Návštěva ostrova Cousin Island. Ostrov je od roku 1968 přírodní rezervací se vzácnými druhů ptáků a obrovskými želvami. Odpoledne se vrátíme na ostrov Mahé.

11. den: Mahé

Ráno na ostrově Mahé vylodění.


Ceník na měsíce prosinec - květen
Ceník na měsíce červen - říjen

Plavba 4 dny / 3 noci Mahé-Praslin nebo Praslin-Mahé

- bližší informace na vyžádání

Ceník na měsíce prosinec - květen
Ceník na měsíce červen - říjen
 
     
  exoticka-dovolena-info  
  exoticka-dovolena-info  
  exoticka-dovolena-lod  
  exoticka-dovolena-fotky  
  exoticka-dovolena-cenik  
  exoticka-dovolena-rezervace  
  exitická-dovolená-destinace  
     
     
Euromarina l LED žárovky l MůjAndílek l Jogger l JoggerSK l Výběr lokality