exoticka-dovolena
 
 

Maledivy (Maldives) - Exotická dovolená na katamaránu.

exoticka-dovolena-cara
    

Maledivy jsou tropickým rájem rozkládajícím se na 90.000 km2 v Indickém oceánu. Souostroví Malediv se skládá z řetězce 19 korálových atolů. Celkově Maledivy sestávají z 1196 ostrovů, z nichž obydleno je zhruba 200. Jedná se o nejníže položený stát světa (žádné místo neleží více než 2,5 m nad hladinou oceánu). Jedinečné místo obdařené stovkami úchvatných korálových ostrůvků, které jsou omývány tyrkysovým mořem, nenaleznete nikde jinde. Slunce, jemný bílý písek, všude přítomné kokosové palmy, pestře kvetoucí a krásně vonící keře a podmořský svět překypující životem jsou ingredience, které jsou klíčem ke štěstí a harmonii. Díky poloze v rovníkovém pásmu a stálému počasí jsou Maledivy (Maldives) perfektní destinací pro Vaši zaslouženou dovolenou téměř po celý rok. K návštěvě nepotřebujete žádná očkování ani předem vyřízená vstupní víza.

  Největším bohatstvím Malediv je jedinečná příroda, na kterou jsou místní lidé náležitě pyšní a všichni se k ní chovají velice ohleduplně, což je vyžadováno i od turistů. Také díky tomu jsou křišťálové laguny stále plné korálů a barevných korálových rybek. Šnorchlování na Maledivách je velice pestré. Ať už objevujete zákoutí v teplých lagunách nebo na okraji reefu, kde korálový útes klesá do hluboké modři, setkáte se s nepřeberným množstvím malých pestrobarevných rybiček, malými žraloky, rejnoky a želvami. Obdivovat můžete nádherné korály různých tvarů, barev a velikostí.

  Od oceánu celoročně vane příjemný osvěžující vánek. Klima je ovlivněno větrem, který od května do října fouká jihozápadním a od listopadu do dubna severovýchodním směrem. Maledivy leží mimo cyklónové pásmo. Tropické podnebí je zde celoročně stálé, stejně jako délka dnů. Teploty se pohybují mezi 26 až 32°C. Měsíce červen a červenec mohou přinést intenzivní dešťové přeháňky. Časový posun je +4 hodiny vůči středoevropskému času. Aktuální počasí v hlavním městě Male ZDE.

  Maledivy mají 350 000 obyvatel. Hlavní město je Male. Hlavním jazykem je divechi (maledivština). Obyvatelé jsou vyznáním sunitští muslimové. Maledivy jsou bývalou Britskou kolonií. Nezávislost získaly v roce 1965. Na Maledivy je zakázáno dovážet alkoholické nápoje a výrobky z vepřového masa. Je zakázán také nudismus. Při pohybu na ostrovech s místním obyvatelstvem je nutné mít alespoň tričko a krátké kalhoty.

   Turistické vízum na pobyt do 30 dní se uděluje zdarma po příletu na letiště v Male. Platnost pasu musí být nejméně 6 měsíců od data vstupu. Na Maledivách lze platit Eury (EUR) i Americkými dolary (USD). V rámci naší plavby doporučujeme Eura. V restauracích nebo rezortech lze samozřejmě použít platební karty. Místní měnou je maledivská rupie (MVR). Jedna rupie jsou přibližně 2 koruny.

  Letecká společnost Emirates otevřela od 1. července 2010 linku Praha - Dubaj. Po krátkém přestupu v Dubaji na nejmodernějším Termínálu 3 (pouze pro klienty Emirates) budete pokračovat na Maledivy. Již několik let také funguje spojení Emirates z Vídně přes Dubaj na Maledivy. Při zpáteční cestě můžete využít možnosti tzv. STOP OVER a zůstat pár dnů v Dubaji. Kromě Emirates na Maledivy létají také Qatar Airways, Condor nebo Austrian Airlines.

  Katamarán vyplouvá z laguny Hulhumale, která je od letiště v Male vzdálená 20 min. plavby člunem.
 

Maledivy - průměrné roční hodnoty:

 Měsíc
I.
II.
III.
IV.
V.
VI.
VII.
VIII.
IX.
X.
XI.
XII.
 Průměrná teplota vzduchu (°C)
29
29
30
31
31
30
29
29
29
29
29
29
 Průměrná teplota vody (°C)
27
28
28
28
27
27
27
27
27
27
27
27
 Průměrné měsíční srážky (mm)
92
58
88
119
165
217
97
115
163
185
92
88


                             
Maledivy_mapa
     
  exoticka-dovolena-info  
  exoticka-dovolena-info  
  exoticka-dovolena-lod  
  exoticka-dovolena-fotky  
  exoticka-dovolena-cenik  
  exoticka-dovolena-rezervace  
  exitická-dovolená-destinace  
     
     
Euromarina l LED žárovky l MůjAndílek l Jogger l JoggerSK l Výběr lokality l Kapitánské Zkousky