exoticka-dovolena
 
 

Martinik - Exotická dovolená na katamaránu.

exoticka-dovolena-cara
     Martinik (francouzsky Martinique) je zámořský departement Francie, ležící na ostrově v Karibském moři. Je součástí souostroví Malých Antil a nachází se mezi ostrovy Dominika (Dominica) a Svatá Lucie (Sainte Lucia). Hlavním městem ostrova je Fort-de-France. Ostrov má rozlohu 1128 km² a žije na něm 397 730 obyvatel. Žije zde 90 % černochů, 5 % bělochů a 5 % jiných etnik. Úředním jazykem je francouzština a haitská kreolština. Hlavou státu je francouzský prezident, kterého reprezentují 4 zástupci a 2 senátoři. Martinik je jedním z nejvzdálenějších regionů Evropské unie. Místí měnou je Euro.

  Martinik je magický ostrov, o kterém se dá s trochou nadsázky hovořit jako o dědictví minulosti. Je to malý kousek Francie zasazený přímo do Karibského moře, na kterém najdete jak pravé francouzské obchody s módou nebo pečivem, tak i kus pravé karibské přírody, překrásné pláže s bílým pískem poseté palmami, jiskřivou hladinu a neskutečně rozmanitý podmořský život. Pobřeží je obklopeno majestátnými horami, lesy, jednou činnou sopkou o výšce 1397 metrů a množstvím malých políček obsypaných ananasy, banány a cukrovou třtinou. Prvními Evropany, kteří narazili na Martinik, byli námořníci Kryštofa Kolumba. V roce 1502 zde námořníci našli jen hrstky karibských indiánů, kteří ostrov nazývali Madinina, tedy ostrov květin. Ve velkém zde kvetou například begónie, ibišky nebo vánoční růže.

  Na Martinik se můžete vypravit takřka kdykoliv. Zdejší klima je horké a vlhké. Průměrné teploty se pohybují okolo 27°C, ale prakticky nikdy tu neklesají pod 20°C. Průměrné lednové teploty se v hlavní městě Fort-de-France pohybují okolo 28°C a v létě se vyšplhají až na 30°C. Tzv. období deštů trvá od srpna do listopadu. Nemusíte se ale bát nekonečných tropických lijáků. V tomto období sice prší více než jindy, ale zpravidla se jedná o přeháňky, které zmizí stejně rychle, jako se objevily. Rozhodně vám nezkazí celý den. Ve skutečnosti ale mohou takové přeháňky přijít kdykoliv během roku, takže není nutné si svou dovolenou plánovat striktně jen na prosinec až květen. Období dešťů také souvisí s obdobím vyššího výskytu hurikánů. Od srpna do listopadu je tedy riziko o něco vyšší. Nejrizikovějším měsícem je září. Ani tady to však není příliš nebezpečné. Je neobvyklé, aby se během 10 letého období přehnal hurikán přes území více než jednou. Zároveň je Martinik velmi moderně vybaven a nebezpečí hurikánů se mu úspešně daří předcházet. Aktuální počasí ZDE.

  Katamarán o délce 25m bude vyplouvat z maríny Le Marin, vzdálené 30 minut jízdy od mezinárodního letiště Lamention International Airport. Jakožto první marina Malých Antil je Le Marin tím nejlepším výchozím bodem pro plavby souostrovím Grenadin (Grenadines).
 

Průměrné roční hodnoty:

Měsíc I. II. III. IV. V. VI. VII. VIII. IX. X. XI. XII.
Průměrná teplota vzduchu (°C) 28 29 29 30 31 30 30 31 31 31 28 29
Průměrná teplota vody (°C) 27 27 27 28 29 29 29 29 29 29 27 28
Průměrné měsíční srážky (mm) 93 70 40 84 80 99 170 159 148 195 93 160


                             
     
  exoticka-dovolena-info  
  exoticka-dovolena-info  
  exoticka-dovolena-lod  
  exoticka-dovolena-fotky  
  exoticka-dovolena-cenik  
  exoticka-dovolena-rezervace  
  exitická-dovolená-destinace  
     
     
Euromarina l LED žárovky l MůjAndílek l Jogger l JoggerSK l Výběr lokality l Kapitánské Zkousky