exoticka-dovolena
 
 

Martinik - Plán plavby - Katamarán "Dream Grenadines"

exoticka-dovolena-cara
  Celá plavba je plánovana s ohledem na to, abyste viděli ta nejkrásnější a nejzajímavější místa souostroví Grenadin. Na palubě budete mít svoji vlastí dvoulůžkovou kajutu s koupelnou. Kuchař Vám bude na lodi připravovat místní speciality z čerstvého ovoce, zeleniny a ryb. Posádka lodi Vás bude doslova hýčkat :-)

- mapa oblasti -

1. den - sobota: LE MARIN / SAINTE ANNE

Váš katamarán je již připraven v maríně Le Marin v jižní části ostrova. Le Marin je klidná vesnice obklopená mangrovníky. Je zasazená v hluboké zátoce s množstvím roztroušených útesů a ostrůvků. Le Marin je krytá mořskou úžinou, která ji chrání před větrem a vlnobitím. Jakožto první marina Malých Antil je Le Marin tím nejlepším výchozím bodem pro plavby souostrovím Grenadin. Po uvítání posádkou na palubě katamaránu a ubytování se v kajutách vyplujete na první kotviště Sainte Anne. St. Anne je tradiční vesnice s nádhernými plážemi. Následuje večeře a noc na palubě katamaránu.

2. den - neděle: SAINTE ANNE / BEQUIA (10 hod.)

Brzké vyplutí. Dnešním cílem bude Bequia - ostrůvek jižně od ostrova Saint Vincent. Budete plachtit podél pobřeží ostrova Sainte Lucia, kde se podíváte se na vrchol Deux Pitons, nacházející se 800m nad městečkem La Souffrière. Po obědě se pokračuje dále na jih k ostrovu Saint Vincent. Pod kopci pokrytými děstným pralesem se rozprostírají nádherné opuštěné oblázkové pláže. Z ostrova St. Vincent je to již kousek k cíli dnešní cesty, ostrůvku Bequia, prvnímu ostrovu souostroví Grenadin. Zastávka v zátoce Admiralty Bay spojená s návštěvou hlavního města Port Elisabeth. Je to malé a rušné městečko, jenž nezapře anglický koloniální vliv. Večeře a noc na palubě.

3. den - pondělí: BEQUIA / MOUSTIQUE / MAYREAU (4 hod.)

Snídaně na palubě. Plavba na Moustique, ostrov Hollywoodských hvězd a světoznámých osobností. Luxusní hotely a privátní vily, vybrané bary a gurmánské restaurace. To vše je nádherně začleněno do srdce tohoto tropického ráje. Ve volném čase se zde můžete koupat, potápět, nebo třeba jezdit na surfu. Po obědě je ideální vyrazit na prohlídku ostrova a pláží. Pozdě odpoledne odjezd na Mayreau. Kotvení v zátoce Saline Bay beach. Večeře a noc na palubě. Na pláži je možnost grilování, při poslechu místní hudby.

4. den - úterý: MAYREAU / TOBAGO CAYS (30 min.)

Maureau je s 300 obyvateli nejméně osídlený ostrov souostroví. Tuto jedinečnou vesnici je možno projít za hodinu po chodníku, který začíná na pláži Saline Bay. Určitě stojí za to navštívit chatrče, bary a restaurace postavené z barevně pomalovaného dřeva nebo kamenný kostelík na kopci, z kterého je dechberoucí výhled na okolní ostrovy... Později dopoledne krátká přeplavba k Tobago Cays. Je to útesy obklopená nejkrásnější laguna celých Grenadin. Oběd si vychutnáte v samém srdci tropického ráje. Při šnorchlování vstoupíte do kouzelného světa korálových útesů. Můžete se opalovat na pláži s bílým pískem, surfovat, jezdit na kajaku nebo podniknout výlet pustým ostrůvkem porostlým kaktusy a mandlovníky. Večeře a noc na palubě.

5. den - středa: TOBAGO CAYS / SAINT VINCENT (4 hod.)

Po snídani si můžete tohoto úžasného místa ještě chvíli užít. Vyplouvá se po obědě směrem k zátoce Cumberland Bay na ostově Saint Vincent. Po večeři můžete vyrazit na show "Black Baron", která se odehrává v kulisách filmu "Piráti z Karibiku". Nechybějí samozřejmě ani originální kostýmy.

6. den - čtvrtek: SAINT VINCENT/ SAINTE LUCIE (4 hod.)

Snídaně na palubě. Přeplavna na ostrov St. Lucie. Zde si můžete vzít TAXI a vydat se na projížďku ostrova. Řidič Vás zaveze do místních vesnic a ukáže Vám zajímavé vyhlídky. Po obědě přesun k 2 Pitons, symbolu St. Lucie. 2 Pitons jsou dvě špičaté hory vulkanického původu, tyčící se až do výšky 786m.n.m Tato nádherná přírodní památka je zapsaná na seznamu UNESCO... Večeře a noc na palubě.

7. den - pátek: SAINTE LUCIE / SAINTE ANNE (MARTINK) (3,5 hod.)

Po snídani můžete vyrazit přímo do hor pokrytých hustou vegetací. Prohlédnete si batanickou zahradu a mezi kouřem a vařícím bahnem projdete stále aktivním kráterem la Soufriere. Můžete se také vykoupat v minerální vodě u termálního vodopádu. Po obědě v Marigotu se vyplouvá k Sainte Anne na Mariniku. Večeře a noc na palubě.

8. den - sobota: SAINTE ANNE / MARIN (30 min.)

Snídaně na palubě. Krátká plavba k vylodění v domovské maríně Le Marin (10.00 hod.)


Volitelně balíček doplňkových výletů a služeb.
Cena 125 EUR na osobu.

3. den - Mustique: výlet taxíkem po ostrově. Uvidíte vily celebrit a luxusní hotely. Koupání na nejlepší pláži ostrova "Macaroni Beach". (přibližně 2 hod.)

3. den - Mayreau: grilování (BBQ) na pláži, aperitif, k večeři krab, místní hudba.

6. den - St. Vincent: výlet taxíkem po ostrově. Uvidíte místní typické vesnice a spoustu krásných vyhlídek. Po přechodu závěsného mostu, koupání pod vodopádem. (přibližně 2 hod.)

7. den - St. Lucia: prohlídka ostrova s průvodcem. Návštěva vesnice la Soufriere, která zde byla v 17. st. nejdůležitejším bodem. Koupel v termální minerální vodě, prohlídka kráteru. (přibližně 4hod.) 

 
     
  exoticka-dovolena-info  
  exoticka-dovolena-info  
  exoticka-dovolena-lod  
  exoticka-dovolena-fotky  
  exoticka-dovolena-cenik  
  exoticka-dovolena-rezervace  
  exitická-dovolená-destinace  
     
     
Euromarina l LED žárovky l MůjAndílek l Jogger l JoggerSK l Výběr lokality