exoticka-dovolena
 
 

Mauritius / Mauricius - Exotická dovolená na katamaránu.

exoticka-dovolena-cara
    Mauritius nebo také Mauricius je překrásným ostrovem uprostřed Indického oceánu, který nabízí všechny kouzla exotiky. Mauricius se může pochlubit členitou a rozmanitou krajinou, pohádkovými plážemi obklopenými korálovými útesy, průzračně modrými lagunami, nádhernou přírodou, stylovými hotely, delikátní kuchyní a také šarmantními a usměvavými obyvateli.

  Stát Mauricius se nachází asi 900 km východně od Madagaskaru. Tvoří ho stejnojmenný ostrov vulkanického původu o rozloze 1 865 km² s pobřežím dlouhým 330 km, které je téměř kompletně obklopeno korálovým útesem, ostrov Rodrigues o rozloze 108 km² vzdálený 560 km severovýchodně od hlavního ostrova a několik menších ostrovů.

  Dvě třetiny obyvatel jsou indického původu, zbytek jsou převážně míšenci, asi 4 % tvoří francouzsky mluvící obyvatelé evropského původu, asi 2 % jsou čínského původu. Přestože oficiálním úředním jazykem je angličtina, zdaleka nejpoužívanějším jazykem je Morisien, kreolský jazyk, který má za základ francouzštinu, mateřským jazykem je pro 80 % obyvatel, zbytek obyvatel ho používá jako druhý, dorozumívací jazyk. Dále se na ostrově mluví různými indickými dialekty, francouzsky a čínsky. V médiích dominuje spisovná francouzština.

  Oproti České republice je na Mauritiu o 3 hodiny více během zimního času a o 2 hodiny více během času letního.Teploty dosahují v letním období trvajícím od října do března hodnot kolem 34°C a oceán příjemných 27°C. V mauricijské zimě teploty klesají na hodnoty okolo 22°C. Aktuální počasí ZDE.

  Vízum obdržíte po příletu na letišti - je třeba vyplnit formulář. Ceny jsou na úrovni zhruba jako u nás, něco je dražší (např. salámy, sýry, oříšky, sladkosti a sušenky), něco levnější (rum 1l od 68 MUR, ryby kolem 100 MUR za kg, pečivo, třtinový cukr 4 MUR za kg, banány 14 MUR). Obecně jsou ceny v supermarketech velmi příznivé, bez problému koupíte, co chcete.

Katamarán vyplouvá z hlavního města Port Luis.
 

Mauricius - průměrné roční hodnoty:

 Měsíc I. II. III. IV. V. VI. VII. VIII. IX. X. XI. XII.
 Průměrná teplota vzduchu (°C)
28
28
27
26
25
24
24
24
24
25
28
27
 Průměrná teplota vody (°C)
27
27
27
27
25
24
23
22
23
23
27
25


                             
     
  exoticka-dovolena-info  
  exoticka-dovolena-info  
  exoticka-dovolena-lod  
  exoticka-dovolena-fotky  
  exoticka-dovolena-cenik  
  exoticka-dovolena-rezervace  
  exitická-dovolená-destinace  
     
     
Euromarina l LED žárovky l MůjAndílek l Jogger l JoggerSK l Výběr lokality l Kapitánské Zkousky